"Та, що молиться Богові віршами"
Ірині (Іраїді) Володимирівній Жиленко - дитячій українській письменниці, лауреату Державної премії ім. Тараса Шевченка та премії ім В. Сосюри - 80 років від дня народження
Жила я просто, ясно, тихо,
З повітрям чистим круг чола.
Писала я тоненькі книги
Була щаслива, як могла
І. Жиленко
Народилась в Києві 28 квітня 1941 року. Дитинство пройшло на Черкащині. Зовсім маленькою лишилась сиротою і виховувалась у родичів. Тому, мабуть, вірила в людське добро, в чудеса, в казкове перетворення світу. Перший вірш написала в 8 років.
ЇЇ вважають найбагатшою на кольори поетесою. Підраховано, що в її збірках назви кольорів ужито 1059 разів. Поетеса дуже любила квіти. І на честь своїх улюблених фіалок навіть створила літературний жанр "фіалки-вірші".
Бiльш як пiвстолiття вiдома українська письменниця Ірина Жиленко невтомно трудилася на лiтературнiй нивi, витворюючи власний свiт поетичних «фантазiй i уяв». Якщо звернутися лише до назв її книжок, то чого тiльки письменниця не творила: i грала «Соло на сольфi» (1965), i малювала «Автопортрет у червоному» (1971), а коли прочиняла «Вiкно у сад» (1978), то складала «Концерт для скрипки, дощу i цвiркуна» (1979) або й будувала «Дiм пiд каштаном» (1981), коли ж вiдвiдувала «Ярмарок чудес» (1982), то слухала, як грає «Останнiй вуличний шарманщик» (1985), або дивилась, як грацiйно балансує «Дiвчинка на кулi» (1987), а ще її зачаровувала «Чайна церемонiя...» (1990) та втiшала «Вечiрка у старiй винарнi» (1994), потому приходили «Пори року» (1999) й дарували поетесi «Цвiтiння сивини» (2003). Зрештою, усi свої «тоненькi книги» Ірина Жиленко зiбрала в один том, давши йому назву «Вибране» (К., 1990)
Читали ми - радимо вам!
Немає коментарів:
Дописати коментар