вівторок, 15 вересня 2020 р.

Королева детектива

Всесвітньовідомій авторці детективів Агаті Мері Кларісі Крісті (Міллер) - 130 років від дня народження15/09 1890 - 12/01 1976


"Більшість людей не бажають нічого знати і помічати. Вони розмовляють - ради розмови, беззмістовно кидаючи слова. Але все ж іноді зустрічаються люди, яким насправді цікаво те що діється, в яких відкриті очі й вуха"
                         Агата Крісті

Народилась знаменита письменниця в Англії, в графстві Девол. ЇЇ освітою займалася мати, тому Агата була "домашньою дитиною" Мала хист до музики.  З початком Першої Світової війни працювала медсестрою у військовому госпіталі. Саме тоді, в перервах між чергуваннями, вона і почала писати детективи. Більше 60 романів, найпопулярніші з яких екранізовані, п,єси, вірші.  І життя, подібне на пригодницький фільм.
Перший роман - "Таємничий злочин в Стайєні " вийшов у 1920 році. У цій книзі вперше з,являється улюбленець мільйонів читачів детектив Еркюль Пуаро, який надалі є героєм 25 романів.
Іншою героїнею розповідей і романів Агати Крісті була місс Марпл - англійка до мозку кісток, яка розслідувала різні злочини, що здійснюються по сусідству. ЇЇ дебют відбувся в 1930 році в романі "Вбивство в будинку вікарія".


*  Агата Крісті  належить третє місце серед публікуємих письменників за всю історію людства (після Біблії і Шекспіра)
* На сьогоднішній день книги Агати Крісті випущені тиражем 100млн. екземплярів і переведені  більш 100 мовами.
*  ЇЇ п,єса "Мишоловка"  вперше була поставлена на сцені Лондонського театра "Амбассадор" в 1952 році і на нинішній час успішно витримала 8862 постановки.
*  Публікувала романтичні романи під псевдонімом Мері Уестмакотт і тримала це в таємниці.
*  Розбиралася в ядах краще за любого спеціаліста.  Працювала фармацевтом в аптеці, що відбилося згодом в її творчості (83 злочини в її творах були здійснені за допомогою отруєння)
*  ЇЇ любимим письменником був Діккенс, а улюбленою книгою - "Холодний дім".
*  Страждала дісграфією - нездатністю записувати текст. Всі її твори були надиктовані.
*  Найкращим своїм твором вважала роман "Десять негритят", який зараз виходить під назвою "І не лишилось жодного"


Пропонуємо Вам романи Агати Крісті - королеви детектива - які є  в нашій бібліотеці.Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації