четвер, 4 листопада 2021 р.

 Митець великого таланту

(До 85-річчя)

Ні! Цей народ із крові і землі

Я не віддам нікому і нізащо!

Він мій, він я, він - світ в моїм чолі,

Тому життя його і ймення не пропащі...

        Микола Вінграновський

Народився Микола Степанович Вінграновський 7 листопада 1936 року на Миколаївщині в місті Первомайську. Навчався в Київському інституті театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого та Всесоюзному інституті кінематографії в Москві.  В юності долею йому судилося стати учнем самого Олександра Довженка і з честю вийти з цієї школи, та бути її учнем усе життя. Після закінчення інституту працював на Київській кіностудії ім. О. Довженка як кіносценарист, режисер, актор. Микола Вінграновський створив близько 20-ти художніх та документальних фільмів. Найвідоміші з них - "Ескадра повертає на захід", "Берег надії", "Климко" та ін.

Перший дебют як поета стався в 1961 році. В Літературній газеті  було вміщено 15 його віршів, а через рік вийшла перша книга "Атомні перелюди". 

Микола Вінграновський - автор багатьох поетичних і прозових творів для дітей. Серед них - "Літній вечір", "Ластівка біля вікна","Первінка", "Сіроманець", "У глибині дощів", а також історичного роману "Северин Наливайко". Його твори перекладені багатьма мовами світу.  

Микола Степанович Вінграновський - лауреат Національної премії України ім. Тараса Григоровича Шевченка за прозові збірки для дітей у 1984 році та премії Фундації Антоновичів (США)


Твори Вінграновського читаються  з цікавістю й нинішніми читачами - вони пронизані любов'ю до землі, до природи, до всього живого. Автор в них переконує читача, що людина живе на світі для добра і повинна боротися за це добро.

Відкривайте для себе Вінграновського, Читайте!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації