четвер, 8 липня 2021 р.

Українському письменнику Валентину Чемерису - автору гуморесок, новел, оповідань, історичних та фантастичних романів - 85 років від дня народження


1936 - 2016


"Життя вимірюється не кількістю прожитих років, а тим, що встиг зробити, який слід залишив на землі, скільки добра подарував людям"
                              В. ЧемерисЩо може бути цікавішим за її величність Історію? Тільки Історія, про яку розповідають цікаво, небайдуже та неупереджено. Саме так, як це робить Валентин Чемерис - відомий  український письменник, автор багатьох історичних та фантастичних романів, які вже стали культовими.  "Смерть Атея","Фортеця на Борисфені", "Ольвія", "Ордер на любов" "Ярославна", "Марина - цариця московська", "Генерал імперії" - читати не перечитати.! 

Але наша книжкова виставка має назву "Минуле з висоти сучасності" і на ній книги Чемериса не тільки про минуле, але й про сучасне життя, де вас має зацікавити погляд автора на події, що відбуваються в різні роки - з проекцією на сьогодення. Своєрідна мандрівка Україною стане справжньою екскурсією із захоплюючими цікавими розповідями, краєвидами, якими автор стверджує, що доля однієї людини, її почуття та думки так само важливі, як доля народів, події, з яких потім твориться історія.
Народився 8 липня 1936 року в с. Зайчинці Полтавської області в селянській родині.

 В 1953 році переїхав з матір'ю до нашого міста, тоді ще  Дніпропетровська, де прожив 40 років. 

Перше оповідання "Як я навчився писати гуморески" було надруковане в одній з місцевих газет в 1959 році. 

Валентин Чемерис прожив довге плідне життя до останнього зберігаючи творчу активність: він написав понад 70 книг різних жанрів. Його твори перекладались різними мовами. 

Писав під трьома псевдонімами: Грицько Псьол, Сидір Хоролець, В. Заїченський. 

В 1989 - 1993 очолював Дніпропетровську Спілку письменників, а з 1996 року по 2000 рік - Секретар Національної Спілки письменників України.

Валентин Чемерис -автор творів для дітей. - Повість "Аравійська пустеля" вивчається в 5-х класах, уривок з роману "Ольвія" - в 7-8-х класах, у 4-х класах вивчається оповідання "Три секунди на вибір", а 8-мі класи читають також "Вітька + Галя".

Має багато нагород і премій. За романи з історії України "Фортеця на Борисфені" та "Ордер на любов" автору присуджена Міжнародна премія Українського козацтва "Лицарське перо у 2008 році. В 2009 році Міжнародна премія ім. Івана Мазепи за історичний роман про Петра Дорошенка "Без права повернення." 

Видав 16 веселих збірок - гуморески, пародії, оповідання. Лауреат премії в галузі сатири та гумору ім. Остапа Вишні, за кращі оповідання премії ім. Юрія Яновського.

Сподіваємось, вас  зацікавлять чудові твори Валентина Чемериса,  і ви з користю проведете час, читаючи їх!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації