Хто книжки читає - той усе знає!
пʼятниця, 25 червня 2021 р.
четвер, 24 червня 2021 р.
По книжкових стежках літа
вівторок, 22 червня 2021 р.
У війні палала Україна...
Сьогодні в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. 80 років тому - 22 червня 1941 року, війська фашистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу і почали захоплювати території. Так почалась німецько-радянська війна.
Вранці 22 червня 1941 року відбулося бомбардування Києва.
Цей день нагадує нам про всіх загиблих в боях, закатованих у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду і поневірянь.
День пам’яті засновано указом президента України від 17 листопада 2000 року, також Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.
Щорічно 22 червня відбувається приспущення державного прапору України з чорними стрічками.
Як відомо, війна з Німеччиною забрала десятки мільйонів людських життів. Жертвами німецьких загарбників ставали не тільки військові, але і ті, хто не ніс ніяких загроз: жінки, діти, хворі та люди похилого віку.
Для України Друга світова війна - національна трагедія. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю окупована ворогом. Безповоротні втрати України - 8-10 млн. людей. Під час війни загинув кожен п'ятий українець. Ми сумуємо за всіма, хто поклав своє життя за Вітчизну...
Вічна пам'ять загиблим! Честь і слава живим!
пʼятниця, 18 червня 2021 р.
Щиро вітаємо всіх наших читачів
зі Святом Трійці!
Трійця. Історія Свята
Є у Трійці й інша назва - П'ятидесятниця. Ця назва вказує на дату святкування: на п'ятдесятий день після Великодня. Також у нас в Україні широко вживають назви Зелені Свята, Зелена Неділя, Зіслання Духа Святого.
Більше про це свято і як його святкували наші предки, про їх традиції і звичаї, ви зможете дізнатись з книг нашої книжкової виставки "Зелена неділя квітує чар-зіллям".
четвер, 17 червня 2021 р.
Ви скажете, що такої країни не існує? - Але ми сьогодні в ній побували!
А щоб добратись до Країни Літляндії наші команди "Вікторія" та "Дружба" пришкільного табору "Соняшник," на літературному диліжанці з цікавими книгами, мандрували за веселими пригодами, відвідавши "Місто цікавих розваг", де розв'язували "математичні вузлики", відшукували "мовну скарбничку", побували в "природничій експедиції" та на "загадковій галявині".
Це була наша гра "Книга + Пригода = Насолода". Весело було, пізнавально : діти проявляли неабияку винахідливість, гумор, фантазію та знання.
Були переможці та не було переможених!
середа, 16 червня 2021 р.
14 червня 130 років від дня народження дитячого письменника Олександра Волкова
Знайти дитячу книгу, цікаву саме вашій дитині - завдання непросте. Ми спробуємо заново «відкрити» для вас популярного дитячого письменника, улюбленця дітвори - Олександра Волкова. До сих пір його книги в списках бестселерів, його п'єси ставляться в ТЮЗах різних країн.
У чому ж феномен Олександра Волкова, в чому секрет успіху його «Чарівника смарагдового міста»?
1. Дитинство Сашка Волкова пройшло в стінах військової фортеці в місті Усть-Каменогорськ, Казахстан. Батько - Відставний фельдфебель царської армії з рідкісним ім'ям Мелентий, мати - кравчиня. Батьки намагалися дати хлопчикові все, що було в їх силах, але найбільше він цінував свободу і книги.
2. Читання - головна пристрасть Волкова, захопило його дуже рано і безповоротно. Читати Саша навчився у віці трьох років і з тих пір жадібно поглинав будь-яку доступну літературу.
3. Навчання давалося Олександру Волкову досить легко. У 6 років Волкова прийняли відразу в другий клас міського училища, і в 12 років він закінчив його найкращим учнем. За велінням душі і покликанням вступив до Томського учительського інституту, який закінчив в 1910 році з правом викладання в міських і вищих початкових училищах.
4. Перші твори А. Волкова з'явилися напередодні революції. Перші вірші «Ніщо не радує мене», «Мрії» надрукувала в 1917 році газета «Сибірський світло».
5. Кар'єра Волкова розвивалася досить успішно. Логічним її продовженням став переїзд до Москви в 1929 році. Протягом двадцяти років був викладачем вищої математики в Московському інституті кольорових металів і золота.
6. Зовсім випадково, в рамках навчання, до нього в руки потрапила книга Л. Френка Баума «Чарівник країни Оз». Прочитавши її, він спробував розповісти своїм двом синам історію американської дівчинки Дороті та її друзів. Так з'явився переклад історії чарівника з казкової країни. Песик Тотошко у Волкова заговорив, дівчинку стали кликати Еллі, а Мудрець із Країни Оз знайшов ім'я і титул - Великий і Жахливий Чарівник Гудвін ... Олександр Волков рік працював над рукописом і назвав її «Чарівник Смарагдового міста» з підзаголовком «Переробки казки американського письменника Френка Баума». Рукопис він відправив відомому дитячому письменнику С. Я. Маршаку, той її схвалив і передав до видавництва, настійно порадивши Волкову зайнятися літературою професійно.
7. В 1941 році Волков став членом Спілки письменників СРСР. А після війни Олександр Мелентьевич Волков познайомився з починаючим художником Леонідом Володимирським, і «Чарівник Смарагдового міста» вийшов у світ з новими ілюстраціями . З тих пір вона постійно перевидається, користуючись незмінним успіхом. І юні читачі знову відправляються в подорож по дорозі, вимощеній жовтою цеглою ...
8. Неймовірний успіх циклу Волкова, зробив автора сучасним класиком дитячої літератури.
9. «Чарівник Смарагдового міста» викликав великий потік листів автору від його маленьких читачів. Діти наполегливо вимагали, щоб письменник продовжив казку про пригоди доброї маленької дівчинки Еллі та її вірних друзів. І добрий чарівник почув прохання своїх юних шанувальників. Він написав ще три казки - «Вогненний бог Марранов», «Жовтий туман» і «Таємниця покинутого замку». Всі шість казкових повістей про Смарагдовому місті були перекладені багатьма мовами світу загальним тиражем у кілька десятків мільйонів примірників.
10. Не меншою популярністю користувалися й інші історичні твори Олександра Мелентьевич Волкова - «Два брата», «Зодчі», «Поневіряння», «царгородських полонянка», збірник «Слід за кормою» (1960), присвячений історії мореплавання, первісних часів, загибелі Атлантиди і відкриття Америки вікінгами. Крім цього Олександр Волков опублікував кілька науково-популярних книг про природу, риболовлю, історії науки. Найпопулярніша з них - «Земля і небо» (1957), що вводить дітей у світ географії та астрономії, витримала багаторазові перевидання.
11. Волков до останніх днів життя займався своєю улюбленою справою - перекладами.
12. Книги про Чарівну країну невпинно перевидаються великими тиражами, радуючи все нові покоління юних читачів ... Цей цикл став настільки популярний, що в 90-і роки почали створюватися його продовження. Початок цьому поклав Юрій Кузнєцов, який вирішив продовжити епопею і написав нову повість - «Смарагдовий дощ» (1992). Дитячий письменник Сергій Сухинов, починаючи з 1997 року, видав вже понад 20-ти книг серії «Смарагдове місто».
Ось таким був дитячий письменник, автор безлічі улюблених і популярних дитячих книг Олександр Волков.
Ми гаряче рекомендуємо книги цього автора всім читачам нашої бібліотеки.
У нас сьогодні до Дня народження письменника літературний ринг "Подорож в Смарагдове місто" з нашими книголюбчиками з пришкільного табору "Соняшник"
Переможці гри, в обмін на зароблені фішки отримали призи!
Світ навколо тебе
У павука хатинка - тоненька павутинка.
У коника веселого - між травами оселя.
У ластівки швидкої - під нашим підвіконням.
А тепле ніжне літо, волошками повите,
посріблене дощами, - живе в очах у мами.
А. Костецький