Пам'ять подвигу
76 років з дня визволення України від нацистських окупантів
Пам'ять подвигу
76 років з дня визволення України від нацистських окупантів
Допоки пам'ятаємо - живемо
Кружляла смерть в своїм кривавім танці,
Бив міномет, випробуючи нерви.
Прийшов комбат до групи новобранців,
Єдиного й останнього резерву.
- Ну от, синки, - сказав, немов на зборах, -
Прийшла година й вашого хрещення.
Якщо зламає оборону ворог,
Не буде нам на цій землі прощення.
Не віддамо плацдарму супостату,
Назад ні кроку, бо Дніпро за нами.
Вперед, синочки! І пішли хлоп'ята
У пам'ятники, вірші й діорами,
У поминальники й гранітні стели,
У рідну землю край села Аули...
О. Тараненко
Зі сторінок книг на цій виставці до вас, дорогі читачі, звертаються герої-визволителі: ті, хто переміг ворога, здобув Перемогу і приніс нам мир. Тож читайте, вдивляйтеся в лиця героїв світлин. Прикладом своїх гідних і так рано обірваних життів вони закликають нас бути патріотами, самовіддано любити свою землю і захищати її.
Пам'ятаймо про їх безсмертний подвиг!
Казкар із сонячної Італії
Джанні Родарі ( 23/10.1920 -14/04. 1980)
100 років від дня народження
"Сльоза вередливої дитини важить менше від вітру. Сльоза голодного хлопчика - важча всієї Землі"
Джанні Родарі
...Якось на головній площі міста раптово появився палац із морозива, в якого дах був із збитих вершків, а пічні труби із цукатів. М-м-м.. яка смакота!
І всі міські жителі цілісінький день наминали цю смакоту. При цьому ні в кого не заболів живіт.
Цей чудовий палац із морозива "побудував" в одній із своїх казок італійський письменник Джанні Родарі.
Народився він за морями, за горами в дивовижній країні Італії, де живуть безжурні, красиві люди з сонцем у серці, в сім'ї булочника і прислуги. Напевно, саме в батьківській пекарні, вперше, майбутній письменник пізнав "якого кольору ремесла" і пізніше написав про це чудовий вірш. Майбутній літератор рано втратив батька: пекар Джузеппе помер, коли синові ледь виповнилось 10 років. Грошей на навчання не було, тому Родарі навчався в духовній семінарії, так як учнів там годували і одягали. В 17 років почав викладати в початкових класах місцевої школи. Йому подобалось працювати з дітьми, придумувати для своїх учнів забавні і повчальні історії.
Веселий, невичерпний на вигадки казкар подарував дітлахам безліч незвичайних історій - "Пригоди Цибуліно", "Подорож Блакитної Стріли", "Джельсаміно в Країні брехунів", "Казки по телефону", "Торт в небі". Його книги полюбили діти всього світу.
В 1967 році Родарі визнали кращим письменником Італії, а в 1970 році він одержав Міжнародну золоту медаль імені Ганса Християна Андерсена - вищу нагороду в дитячій літературі.
Казки Родарі справедливо називають "іграшками із слів". Вони вишукані, легкі для засвоювання, захоплюючі. Добрі і мудрі вони яскрять фантазією і в той же час відображають реальне життя, за що їх ще дужче люблять читачі.
Тож бажаємо вам прочитати книги Джанні Родарі і його герої обов'язково стануть вашими вірними друзями на все життя!
Героям країни, воїнам світла і добра - Захисникам України,
Що мужньо боронять нас від супостата,
Ні танкам, ні градам вас не злякати .
Всім тим, що життя не шкодують віддати -
Низький вам уклін і велика подяка!
Покров Пресвятої Богородиці - це велике свято, яке відзначають православні віруючі. Воно пов'язане з легендою про порятунок жителів Константинополя від ворогів. За переказами Богородиця з'явилась перед жителями міста і вкрила їх своїм покровом, щоб нападники їх не побачили. Традиція святкування була введена князем Андрієм Боголюбським.
Існує багато варіантів ікон Покрови Богородиці. Вони зображують Богоматір, що тримає в руках омофор (покров). Цей образ символізує заступництво Небес за людство.
Ікона Пресвятої Богородиці захищає від недуг і дарує сімейне щастя самотнім.
Цього дня відзначають також День українського козацтва, символом якого була Богородиця. Козаки настільки вірили в силу Богородиці, що свято отримало ще й іншу назву - Козацька Покрова.
В Україні Покрова завжди була великим святом. Існує народна приказка: "Покрова накриває траву листям, землю - снігом, воду - льодом, а дівчат - шлюбним вінцем". В наших українських селах і досі дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.
Ми пропонуємо вам книжкову виставку "Україна - славний край козачий", де ви зможете зробити мандрівку в часі, і за допомогою книжкових описів потрапити на Запорізьку Січ, коли життя козаків було сповнене небезпек, а вся надія покладалася на шаблю, силу і прудкого коня.
Молимось за вас, воїни України!
А журавлі летять у синю даль...
Настала осінь, і в народі кажуть, що птахи відлітають у вирій, тобто у теплі краї. Прощаючись із ними, ми прощаємось із літом та теплом аж до весни...
За народними повір'ями, вирій пов'язаний із раєм - теплою і сонячною країною, яка розташована "за морем", куди й відлітають птахи. Наші предки вірили, що, наприклад, лелеки восени відлітаючи у вирій - міфічну "теплу країну вічної весни і вічного світла", навесні повертаються і приносять душі майбутніх дітей.
"Жовтень ходить по краю, виганяє птахів з гаю" - казали наші діди.
Де ж ця казкова країна? І в які саме краї відлітають птахи з нашої країни?
Отже, зимують наші птахи, переважно, на півдні Європи та на Африканському континенті, Середземномор'ї, Близькому Сході, а також на півдні України - на Сиваші, узбережжях Чорного та Азовського морів та в дельті Дунаю.
Раніше за всіх відлітають птахи, які живляться комахами. Вони мігрують на далекі дистанції - в Африку, де весь рік вистачає їжі. І долають вони відстань майже в 10 тис. км. (кулики, крячки, ластівки, зозулі, білі лелеки, очеретянки)
Потім летять через Україну у Південну Європу та Близький Схід - журавлі, гуси, качки, лебеді.
Листопад - це період пізньої міграції на недалекі відстані птахів, що зимують на Україні. ( снігурі, омелюхи, чечітки, щиглики, дрохви, чижі, беркути)
Журавлі летять завжди клином, на великій висоті, сповіщаючи про свій відліт голосним курликанням. Цей птах завжди був улюбленцем українців і вважається символом України, а казок, легенд, пісень та віршів, присвячених цьому птаху, не злічити!
За народними прикметами, якщо журавлі летять у вирій до Покрови, то 14 жовтня, на Покрову, вже будуть заморозки, а якщо ні - зима настане пізніше.
1. Які птахи прилітають до нас з півдня першими?
2. Що страшніше птахам - голод, чи холод?
3. Які птахи влаштовують по кілька гнізд на одному дереві?
4. Якого птаха підтримує хвіст, коли він сидить на дереві?
5. Назвіть найменшу пташку в світі?
6. Які птахи не сідають на землю?
7. Які птахи риють нору для гнізда?
8. Чиї пташенята не знають матері?
9. Назвіть найбільшого птаха України?
10. Чому не можна брати в руки яєчка птахів?
( відповіді пишіть в коментарях)
Стань на захист тварин!
"Ми відповідальні за тих, кого приручили". І не тільки 4 жовтня - прекрасний привід проявити любов до братів наших менших. а кожен день і повсякчас ми маємо дбати про їх захист та безпеку. І в першу чергу захищати від безповідальної діяльності самої людини. Адже хижацький спосіб господарювання призводить до безповоротного зникнення цілих видів, та багато опиняються на грані вимирання.
Тільки вдумайтеся:
шогодини у світі зникають безповоротно три види тварин, також щодня зникає більш 70 видів фауни і флори, а за 25 останніх років біологічне розмаїття Землі скоротилося більш як на третину.
Тому Міжнародний союз охорони природи виніс рішення про створення Червоної книги, або як її ще називають "Книги людської совісті ", куди заносяться рідкісні та зникаючі види тварин різних континентів. В нашій Україні також є така книга.
Вони потребують твого захисту:
горностай
Важливо, що потрібно захищати й домашніх вихованців, адже випадки жорстокого поводження з домашніми вихованцями досить поширені також.
Давайте не будемо забувати про те, що ми одна велика сім'я на маленькій планеті, і роблячи добру справу, допомагаючи братам нашим меншим, ми допомагаємо собі!
Уcі прийшли в цей світ, щоб жити:
Великі звірі і малі.
Людина в світ прийшла - любити,
Добро творити на Землі!
125 лет со дня рождения Сергея Есенина - великого русского поэта
3/10. 1895 - 28/12. 1925
Наближається День вчителя. Це професійне свято всіх педагогів - одне з самих любимих свят жовтня.
День працівників освіти - саме так звучить офіційно назва свята вчителів в Україні. Згідно з традицією свято відзначається в першу неділю жовтня. Всі урочистості проводяться в п'ятницю, напередодні.
В Україні це свято почали відзначати ще в 1965 році, а офіційно - тільки з 1980 року. В Незалежній Україні - з 1994 року. А ось Всесвітній день вчителів відзначають 5 жовтня.
Вчитель! - горде звання, яке несуть самі заслужені і гідні! З якими ми працюємо пліч-о-пліч уже багато років, отримуючи допомогу і підтримку.
Дорогі наші вчителі 66-ї і 73-ї шкіл!
Дякуємо Вам і сподіваємось на подальше дружнє взаєморозуміння і плідну працю. Зичимо Вам щоб Ваші нелегкі будні були завжди плідними і приносили радість. Успіхів Вам, нових звершень та досягнень! Здоров'я, любові, достатку і всіх життєвих благ!