неділя, 23 серпня 2020 р.

Невиправний романтик


1880 - 1932

"Я зрозумів одну немудру істину. Вона в тому, щоб робити так звані чудеса своїми руками"
О. Грін
140 років від дня народження Олександра Гріна - видатного російського письменника  -романтика, фантаста, прекрасного пейзажиста і тонкого психолога.


Олександр Грін
Олександр Грін (справжнє ім’я — Олександр Степанович Гриневський; 11 (23) серпня 1880 — 8 липня 1932) — російський письменник, представник романтичного реалізму, революціонер. Почав друкуватися в 1906 році, всього опублікував близько 400 творів.
Творець вигаданої країни, яка завдяки критику К. Зелінському отримала назву «Грінландія». У цій країні відбувається дія багатьох його творів, у тому числі найвідоміших його романтичних книжок — «Бегущая по волнам» та «Алые паруса».
Народився в місті Слобідське Вятської губернії в родині польського офіцера Стефана Гриневського. У 1896 році закінчив 4-класне В’ятське міське училище і поїхав до Одеси. Вів кочівницький спосіб життя, працював матросом, рибалкою, мив золото на Уралі, служив в армії, де і вступив в партію соціалістів-революціонерів. У Севастополі займався агітацією, за що був заарештований і засуджений — раз побував в тюрмі і тричі був у засланні.
Публікувався з 1906 року. Перша книжка — «Заслуга рядового Пантелеева» — була агітаційною, тож тираж брошури конфіскували жандарми. Згодом Грін відійшов від безпосередньої політичної діяльності і став професійним літератором.
У 1912 році переїхав до Петербургу, писав оповідання. Після революції, яку Грін болісно пережив, що видно з його оповідань 1918–1919 років, головною темою його творчості стала боротьба між свободою і несвободою.


 1924 року Грін переїхав до Феодосії. Поступово його творчість починає суперечити ідеологічним рамкам партії, тож Гріна перестають публікувати. У 1930 році письменник переїхав до Старого Криму, де через 2 роки помер від раку легень.

одним з найкращих творів Гріна вважається повість-феєрія «ПУРПУРОВІ ВІТРИЛА» (1923).- дивовижна повість, яка стала класикою світової літератури.


Повість "Пурпурові вітрила" не схожа на жоден з прочитаних вами раніше творів. Це казка, в яку ми дуже хочемо вірити. Грін стверджував, що корабель із пурпуровими вітрилами рано чи пізно приходить до кожного, хто вміє мріяти. хто всім серцем вірить у дива.

 ПОВІРИМО?

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації