пʼятниця, 30 березня 2018 р.





Книга вчить, як на світі жить

Книги - морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перла виносить.
І. Франко


Радісний настрій, багато позитивних вражень, море задоволення подарували нам сьогодні наші читачі із 3-Б класу 73 школи на святі "Це знають дорослі і діти: Книжкова Країна найкраща у світі!" Справжнє казкове свято з казковими героями та Королевою книги, зачарувало і дорослих і малих, усіх,  хто любить книгу і бібліотеку. Зануритись в казково-книжкову країну нам допомагали Незнайко, Буратіно з Мальвіною, Баба Яга, Попелюшка, Червона Шапочка. А ще була вистава "Ріпка" та вікторина "Читай, думай, грай!"  Байдужих не було! Діти отримали море задоволення від відповідей на каверзні питаннячка, розширили свій світогляд, отримали частинку любові і тепла. Не забули і про кращого читача класу. Ним виявилась Скільсара Вікторія. З чим ми її і привітали!
> <


Цей тиждень був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим. Він приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці - нових читачів! 











вівторок, 27 березня 2018 р.

Поетеса-художниця
30 березня
45 років від дня народження Марини Павленко
Письменниця, науковець, художник, педагог.
"Пишу, як для себе"
М. Павленко
Дитяча письменниця з Умані. Її книгами захоплюються діти та дорослі в різних куточках України. Мріяла стати художницею. Проілюструвала чимало збірок (зокрема і власні) Старт у літературі був поетичним. "Бузкові зошити", "Час-папороть". Проте сьогодні її більше знають, як авторку серії книг про "Русалоньку із 7в" та інших захопливих пригод: "Домовичок з палітрою", "Миколчині історії", "Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?"
Письменниця є лауреатом багатьох літературних конкурсів: "Гранослов", "Смолоскип", "Коронація слова","Золотий лелека" та ін.
Марина Павленко - член Національної спілки письменників України.

"Я - Буракова Аня, "Русалоньку із 7-В або прокляття із роду Кулаківських" прочитала по рекомендації бібліотекаря , затамувавши подих. Мені дуже шкода, що в бібліотеці немає продовження. Адже письменниця написала ще чотири повісті. Це "Русалонька із 7-В та загублений у часі", "Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу", "Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту" та "Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія". Буду з нетерпінням чекати, коли в бібліотеці появляться ці книги.

Прочитала я, раджу вам!"


Шевченкові дні в бібліотеці продовжуються
            У нас сьогодні патріотичний ерудиціон  "У вінок Кобзаря вплітаємо майбутнє". Учасниками дійства були учні  школи №66 з учителькою української літератури Романенко Анастасією Павлівною. Захід розпочався в школі і мав продовження в бібліотеці. Діти відтворили сценку з життя малого Тараса, розгадували кросворд на знання творчості Кобзаря та змагалися на краще виконання його вірша. А ще дискутували: " Що написав би Шевченко про сьогоднішній день в Україні."


        Яке вогненне слово мовлене,
Що підняло з пітьми віків
Живих і мертвих, й ненароджених
Нащадків славних козаків.
...Ми в незалежній Україні...
На галасливу маячню гаруєм час.
Вслухаймось в Кобзареве слово нині!
Як далі жить підкаже нам Тарас.
           Леся Степовичка


понеділок, 26 березня 2018 р.

          РОЗПОЧАВСЯ

                  У вінок весняних свят гарно вплітається свято - Всеукраїнський тиждень дитячого читання, прикрашене особливим колоритом - дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і КНИГАМИ. Це одне з найбільших бібліотечних свят року.
Кожного дня на тебе чекають радісний настрій, неймовірні пригоди та зустрічі!

пʼятниця, 16 березня 2018 р.

Дім для слів




          Дорогі друзі!
          Щодня ми промовляємо бездіч добре знайомих, а іноді незвичних, таємничих слів.
           Питаєте, для чого знати, звідки походять слова? Для того, щоб разом зі словом дізнатися про історію багатьох винаходів і відкриттів, культуру, побут, народні звичаї, історичне минуле, що нерозривно пов'язане з невпинним розвитком мови.  Слово, наче машина часу, перенесе вас у далеке минуле, воно -  ніби подарунок сивих століть. Уся наша планета оповита невидимими шляхами, якими мандрували і нині мандрують слова. З огляду на сказане важко переоцінити роль сучасних словників у всіх сферах спілкування.  Тому їх справедливо називають "мовними скарбницями".
        Про те, як правильно користуватись словниками і до якого словника треба звертатися йшлося на нашій грі  "Подорож у Країну Словарію".



    Не бійтесь заглядати у словник:
    Це пишний сад, а не сумне провалля;
      Збирайте, як розумний садівник,
     Достиглий овоч у Грінченка  й Даля,
Не майте гніву до моїх порад
    І не лінуйтесь доглядать свій сад.
             М. Рильський

Цікаво знати
* Перші друковані українські словники мали дуже довгі назви. У 1596 році у Вільні вийшов у світ перший друкований словник, у якому слова із церковнослов'янської мови були перекладені "простою мовою" Це словник київського вченого Лаврентія Зизанія (Тустановського) Його назва складала з півтора десятка слів.
*  Великий тлумачний словник сучасної української мови має 170 тисяч слів.
* Вчені всього світу працюють над особливими словниками, які називаються рітезауруси. Переклади текстів  за цими словниками відбуваються цілими абзацами.

Звертайтеся до словників, вони завжди і в усьому допоможуть вам!

понеділок, 12 березня 2018 р.

Живе під сонцем любові Шевченкова весна


            9 Березня  минуло 204 роки від дня народження славного сина Українського народу. Але й сьогодні його слово живе поміж нас.
          Шевченко - це наша душа, наша мудрість, наша сила.             
            Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу.
              Ми вшановували нашого Кобзаря турніром знавців творчості  "Шеченкове слово в віках не старіє". В даному дійстві взяли участь учні 73-ї школи. Звучали пісні на слова поета, його вірші. Також діти дивились мультик на слова пісні "Садок вишневий коло хати" та жваво відповідали на запитання вікторини "Шевченко знаний і незнаний".
           Нехай "Заповіт" Великого Кобзаря стане заповітом для всіх нас: зберегти нашу мову, наші звичаї, наші пісні й пронести все це через віки.

середа, 7 березня 2018 р.

Веселим малюкам
115 років Наталі Забілі
(1903-1985)


Я хочу, щоб у мирній творчій праці
Квітчались села й кращали міста,
Щоб син мій будував ясні палаци,
Щоб колосилась нива золота
Н. Забіла
Поет, прозаїк, драматург, перекладач, автор понад 200 книг. Перший лауреат премії  імені Лесі Українки. По праву вважається зачинателькою сучасної української дитячої літератури .
"Як мати розповідає Наталя Забіла дітям казки. Отож всю її творчість можна сміливо назвати материнською піснею, цікавою, барвистою, розумною, клопіткою, дбайливою"
В. Бичко
На творах Наталі Забіли виросло не одне покоління українських дітей. Переважна більшість із цих творів не втратили своєї актуальності і по сьогодні.Письменниця вводить читачів у чарівний і таємничий світ, де поруч казка і реальність, люди й тварини, дорослі та діти..Вона одне оспівує, з приводу іншого радіє, а з чогось і сміється, по-доброму, без глузування. Хтось впізнає себе, стане йому соромно: замислиться дитина - отже, мети досягнуто!
І залишаться на все життя в дитячій душі Наталя Забіла і її чудові книги.

Ми святкували іменини письменниці літературною хвилинкою "Чотири пори року"

Була весна. Про сніг колишній
давно забули ліс і сад.
Стояли яблуні та вишні
у квітах з голови до п'ят.
Все оживало, все раділо
в зеленім лісі і в садку.
І кожен сам знаходив діло
собі під силу й до смаку.
Н. Забіла

Читали ми - радимо вам!

четвер, 1 березня 2018 р.



Птахи - наші друзі




Є багато пташок голосних,

Любі, милі нам співи пташині.
Та завжди наймилішими з них
Будуть ті, що у рідній країні


"О, скільки у природи          немудро-мудрих літер!

О, скільки у людини невміння прочитать!"
                       П. Тичина
            Природа! З дитячих років ми звикаємо до її чарівної краси. Любимо бувати в лісі, в полі. Милуємося квітами, деревами, хмаринками у синьому небі, любимо слухати дзвінкоголосий щебет птахів.
Земля приваблива у різні пори року. Та взимку, коли все засипає снігом, птахам, що зимують, приходиться дуже важко. Тому ми повинні допомагати їм вижити.
             Дуже цікавий і змістовний захід пройшов у нашій бібліотеці з допомогою вчительки біології 73 школи Ткачової Тетяни Леонідівни. На святі "Птахи - наші друзі " йшла мова про зимуючих птахів України. Діти підготували легенди про птахів, відгадували загадки, складали народні прислів,я, відповідали на питання вікторини, слухали і відгадували пташині голоси, намалювали малюнки і принесли виготовлені власноручно годівнички для пернатих друзів.
Давайте, дорогі наші читачі, вчитися читати книгу природи,розуміти серцем, берегти і шанувати її!

Популярні публікації