середа, 15 вересня 2021 р.

 13 вересня 105 років від Дня народження Роальда Дала - одного з найвідоміших казкарів ХХ століття, улюбленого автора Британії

1916 - 1990
Написав 17 книг для дітей, нагороджений у 1983 році Уітбредовською премією фентезі за найкращу дитячу книжку (Матильда)
Входить до 20-ти найпопулярніших дитячих письменників світу.

Народився в Уельсі в родині норвежців. Дитинство минуло в Англії. Вісімнадцятирічним юнаком вирушив до Африки, де працював у нафтовій компанії. З початком Другої світової війни Дал служив пілотом Королівського повітряного флоту. У 26-річному віці переїздить до Вашінгтона, (США), де публікує свої перші "дорослі" твори про війну. Справжня слава прийшла до нього тільки в 60-ті роки, коли він почав публікувати казки, що складав для своїх п'ятьох дітей.
Серед них такі його шедеври як "Чарлі і шоколадна фабрика", "Матільда", "Відьми", "Джеймс і гігантський персик", "Великий доброзичливий велетень" та ін. 

"Дитина, яка читає книги, завжди буде випереджати дитину, яка не читає книги"
Роальд Дал

Героїв його книг життя не балує, але вони залишаються добрими і життєрадісними дітьми. Крім неймовірної винахідливості, майже в кожній казці є трагедія, пережита зі стійкістю і героїзмом.( Щоб дізнатись більше про Роальда Дала, відвідайте його інтернет-сторінку: www.roalddahl.com)
Його персонажі зачаровують дедалі ширші кола юних читачів у всьому світі. Полюбились вони й нашим читачам, які читають ці неймовірні, зворушливі повісті з захопленням.


Адже це саме ті книжки, які необхідно прочитати кожній дитині! 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації