пʼятниця, 10 січня 2020 р.

Українському поету Василю Симоненко - 85 років від дня народження

1934 -1963

"Можна жить, а можна існувати,
Можна думать - можна повторять.
Та не можуть душу зігрівати
Ті, що не палають, не горять"
        В.Симоненко

              Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935 р. в селищі Біївці Лубенського району на Полтавщині. Батьки його були колгоспники, усе дитинство пройшло на селі у важкі воєнні та повоєнні часи.

1952 р. закінчив середню школу в Тарандинцях і вступив на факультет журналістики Київського університету. Через п’ять років закінчив його і одружився на черкащанці Людмилі Півторадня. Працював у «Черкаській правді», «Молоді Черкащини», «Робітничій газеті». Писати вірші почав ще в студентські роки, але в умовах прискіпливої радянської цензури друкувався неохоче. 
Перша збірка «Тиша і грім», що вийшла 1962 р., була впливом серця чистого і довірливого юнака, захопленого повівами «хрущовської відлиги». Збірка була схвально сприйнята критикою і читачами. Разом з іншими талановитими представниками української молоді Василь Симоненко бере участь у роботі Клубу творчої молоді, їздить Україною, спілкуючись із ровесниками. Потім поет працює в комісії, що займалася розслідуванням масових розстрілів у катівнях НКВС. Потрапляє під нагляд КДБ. Улітку 1962р. міліціонери заарештували та жорстоко побили його. Відмовлялися друкувати твори, друзі відвернулися. Восени 1962р. починає щоденник «Окрайці думок». У 1963 вийшла казка «Цар Плаксій та Лоскотон» На початку вересня 1963р. ліг у лікарню, оскільки після побиття його мучили болі, було діагностовано рак нирок. Помер він 14 грудня 1963 р. Поет прожив лише 28 років. З великими труднощами друзям В. Симоненка вдалося надрукувати його твори: 1964 р. — «Земне тяжіння», 1965 р. — збірку новел «Вино з троянд», 1966 р. — «Поезії», 1981 р. — «Лебеді материнства».
Псевдоніми Симоненка — В. Щербань, С. Василенко, Симон.
Твори Василя Симоненка
– перша збірка «Тиша і грім»
– цикл «Мандрівка по цвинтарю»
– цикл «Заячий дріб»
– оповідання «Вино з троянд»
– оповідання «Кукурікали півні на рушниках»
– оповідання «Весілля Опанаса Кровки»
– оповідання «Лебеді материнства»
– оповідання «Ти знаєш, що ти — людина»
– казка «Подорож у країну Навпаки»
– казка «Цар Плаксій і Лоскотон»
– щоденник «Окрайці думок»
– посмертна збірка «Земне тяжіння»

Урок пам'яті "Життя, мов спалах" біля книжкової виставки "Рожеві лебеді В.Сисоненка."
Пропонуємо вам вікторину по біографії поета:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації