понеділок, 30 квітня 2018 р.


       Вітаємо всіх наших читачів і колег зі                 святом весни , тепла, посмішок - з 
                      Першотравнем!

середа, 25 квітня 2018 р.

      Дзвони Чорнобиля
   1986---------------------
                                                 

Зойкнула Земля чаїним криком:
Сину, вбережи і захисти!-
Вийшла Мати із іконним ликом:
Йди, синочку, хто ж, коли не ти?
Небо, впало крижнем:
Сину, вбережи і захисти! -
Вийшла Жінка з немовлятком ніжним: 
Йди, коханий. Хто ж, коли не ти?
... І уже ні сина, ані мужа.
Лиш розверсті зорані поля.
Та пліч-о-пліч стали біль і мужність.
Дух і воля. Небо і Земля.
С. Йовенко
26 квітня 1986 року року. Чорний день в історії України. Це день, коли Чорнобиль став відомий усьому людству. Гірка слава, як полин. День, який став тією гранню, яка розділяє наше життя на до і після...
Чорнобиль схопив у смертельні обійми 786 населених пунктів.
Їх було 28, пожежників Чорнобиля, ліквідаторів, наших спасителів...
В пам'ять про героїв Чорнобиля в нашій бібіліотеці пройшов вечір-реквієм "Чорнобиль: печальний пам'ятник єпохи". Учасниками дійства були шестикласники 66 школи.
Ми запалили свічку пам'яті і схилили голови перед усіма, кого вже немає з нами, перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів.


За днями дні,мина повільно рік,
За днями дні, і другого немає.
Нехай же лихо наше проминає
І в світі не повториться повік.
М. Луків

вівторок, 24 квітня 2018 р.

22 квітня 
  

"Ми не успадкували Землю від своїх батьків, а позичили її у своїх дітей"
Ю. Майєр
Очистимо Землю від бруду і скверни,
Посіємо скрізь доброти й квітів зерна!
Хай буде планета красива й зелена
Для щастя, добра і для тебе й для мене!
Природа - наш дім. Дім, у якому ми живемо. Дім, частиною якого ми є. Тому турбота про неї має бути спільною. Про це йшлося на нашому святі "Щоб жила Земля", яке відбулося сьогодні в нашій бібліотеці. Учасниками дійства були старшокласники  73 школи.
То ж бережіть планету, діти,
 ЇЇ озон, річки, сади, ліси...
 Щоб проліскам з онуками радіти
 І випити джерельної води!

пʼятниця, 13 квітня 2018 р.

85 років від дня народження Віктора Близнеця -українського дитячого письменника, лауреата літературних премій журнала "Барвінок" ім О. Копиленка та М. Рильського

          Народився й виріс на Кіровоградщині в селі Володимирівка. Закінчив Київський університет в 1957 році. Працював в редакціях журналів "Піонерія" та "Малятко", замісником головного редактора видавництва "Молодь"...
Писав для дітей і про дітей.
Публікуватися почав з 1969 року. Найпопулярнішими його творами для дітей є повісті "Паруси над степом", "Землянка", "Древляни", "Звук павутинки", "Мовчун", "Земля світлячків","Женя і Синько","Як народжувалась стежка". Спеціально для дітей переклав з давньоруської сучасною мовою літопис "Повість минулих літ".

У 1988 році Віктор Близнець посмертно удостоєний літературної премії ім. Лесі Українки. А в 2003 році Міжнарродним освітнім фондом ім. Ярослава Мудрого започаткована літературна премія "Звук павутинки" ім. Віктора Близнеця.
Понад усе він любив дітей і природу. В його творах іскріє сміх і добре лукавство та мила дитяча привітність. Вони світяться любов'ю до людей - і дай їм Боже, довгого життя. Хай світять!

"Я Ксеня, за порадою бібліотекаря прочитала "Звук павутинки" Віктора Близнеця". Ця повість мене вразила, як сама по собі, ( підказує, що треба жаліти все живе,) так і посвятою: "Присвячую цю повість трав'яним коникам, хрущам, тихому дощеві, замуленій річечці - найбільшим чудесам світу, які ми відкриваємо в дитинстві."-Чудово, правда?"
Читали ми - радимо вам!

четвер, 12 квітня 2018 р.

12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики


"Планета - це колиска розуму, але неможливо вічно жити в колисці"
К. Ціолковський

Летить Земля у просторі космічнім,
Закутана у сяйво голубе,
І в русі цьому щохвилиннім, вічнім,
Життя розквітло буйно, як ніде.

У нас космічна мандрівка "Через терни до зірок"


***
Чи знаєш ти, що?
Світова космонавтика постала і розвивалася значною мірою завдяки українським конструкторам і вченим.
* Важко повірити, але початок світової космічної ери пов'язаний із конструюванням понад 200 років тому  порохових бойових ракет і пускових станків Олександром Засядьком. Він сформував першу ракетну батарею, озброєну бойовими і запалювальними ракетами, що вироблялися в промислових масштабах.
* Піонером космонавтики називають Олександра Шаргея (Кондратюка), котрий обгрунтував і розрахував найекономнішу схему польоту на Місяць із поверненням на Землю. Завдяки йому став можливим політ на Місяць 21 липня 1969 року американського екіпажу. Американці встановили йому пам'ятник на космодромі Канаверал і назвали його ім'ям місячний кратер і малу планету.
В Україні іменем Юрія Кондратюка названий Полтавський національний технічний університет.
*Основоположник практичної космонавтики, конструктор першої міжпланетної балістичної ракети, штучного супутника Землі, кораблів "Восток" і "Восход" Сергій Корольов народився в Житомирі.
* Михайло Янгель очолював створення ракетних комплексів, ракетоносіїв "Космос", "Космос-2", "Циклон-2", "Циклон-3", ракетного блоку місячного корабля. У 1956 році була створена нова міжконтинетальна балістична ракета третього покоління Р-36 - на той момент найпотужніша у світі. Завдяки вченому було встановлено ракетний паритет між СССР і СЩА.
*Першим українцем, який побував у космосі - ще до набуття Україною незалежності - був Павло Попович. Його політ відбувся у серпні 1962 року.
*Першим космонавтом незалежної України став Леонід Каденюк. 19 листопада 1997 року в складі космічного американського човна "Колумбія".

Мрійте! Завоювання космосу продовжується!


вівторок, 10 квітня 2018 р.

ВЕЛИКОДНІ ДЗВОНИ
                                     Христос воскрес!
                                                 Воістину воскрес!
                                                Ясніє сонечко. Радіє світ увесь.
Нехай у серці віра і добро панує.
Хай щиру радість писанки дарують!


                 У нас сьогодні година народознавчих традицій "Великодні дзвони" біля книжкової виставки "Свята Паска йде до хати". Учасниками дійства були першачки школи №73. Діти уважно слухали цікаву розповідь про чудові традиції нашого народу, з захопленням ділились враженнями  святкуванням Паски в своїх сім'ях, взяли участь в народознавчій вікторині "Великодня казка", де проявили свою ерудицію і знання про Світле Христове Воскресіння. А на завершення всі дружно пригостились духмяною смачною пасочкою, яку з великим задоволенням з'їли.
> >

четвер, 5 квітня 2018 р.

Ювілей року!
100 років від дня народження Олеся Гончара
(1918 - 1995)
Письменник, літературний критик, громадський діяч, перший лауреат республіканської премії імені Тараса Шевченка, академік НАН України, Герой України.

"Собори душ своїх бережіть"
О. Гончар
Ми знаємо Олеся Гончара, як майстра художньої прози, який написав "Прапороносців","Берег любові", "Бригантину", "Людину і зброю", "Собор" - роман, що повернувся до читача лише через двадцять літ. Але мало хто читав Гончарову фронтову поєзію. "Конспекти почуттів" мовилось про вірші, написані на війні.

Здрастуй, мій сонячний краю,
Ти снишся мені і тут,
Серцем щодня я літаю
До тебе, за бистрий Прут.

Як пишуть листи солдати,
Тужливо стає мені.
Кому ж мені написати,
Якій догукнути рідні?

Той - мамі, а той - дружині,
Той - сестрам, а той - братам.
А я напишу - Україні!
Сонцю її і степам.

Слово в бою огрубіле,
У тому краю забрини,
Де вишні в убранні білім
Мене виглядають з війни.


 Ми вшановували нашого славетного земляка літературним кругозором "Берег любові Гончара на вітрилах часу" біля книжкової виставки "Людина світу, син Дніпра". Учасниками дійства були старшокласники школи №73.

Радимо читати твори Олеся Гончара. В ньому - сама совість наша, в ньому - Людина, Україна, Світ.


середа, 4 квітня 2018 р.


"Немає казок краще від тих, які створює саме життя!"
                                          Г. Х. Андерсен


                 Щорічно, в день народження найвідомішого казкаря світу Ганса Християна Андерсена, ми святкуємо Міжнародний День дитячої книги.     Його прекрасні дивовижні
 казки стали подарунком для дітей усього світу. Тому, що світлий казковий світ Андерсена навчає дітей і дорослих бути добрими, чесними і  противитись злу.  Саме тому його чудові добрі казки читали, читають і будуть читати.
У нас година цікавих повідомлень "Світ казок Андерсена"



Читайте Андерсена! Мрійте,як Андерсен! Навчайтесь у Андерсена!

Популярні публікації