Нам жити і пам'ятати...
25 жовтня, 78 років тому, наше місто було звільнене від нацистської окупації,
яка тривала з 1941 - 1943 роки
У цей день ми приєднуємось до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення!
Добра пам'ять про Вас завжди буде жити в наших серцях - серцях ваших нащадків!
Радимо прочитати книгу , створену на честь звільнення нашого міста від фашистських загарбників. Вона присвячена безсмертному подвигу наших воїнів - людей багатьох національностей, що форсували Дніпро в жовтні 1943 року.
25 жовтня о 12-й годині над головним будинком гірничого університета, який було дуже пошкоджено під час військових дій, майорів прапор визволення, а вже ввечері 25 жовтня 1943 р. лунав салют двадцятьма артилерійськими залпами з 220 гармат на честь визволення міст Дніпропетровська та Дніпродзержинська, а наступного дня вже було надруковано наказ про подяку всім військовим частинам, які брали участь у визволенні міста, а десятьом із них надавалося почесна звання «Дніпропетровських». Ось вони: 152-га стрілецька дивізія, 236-та стрілецька дивізія (форсувала першою в районі Аули Криничанського р-ну, захопила плацдарм на правому березі та 25 жовтня наступала з плацдарму, визволяючи населенні пункти правобережної частини області), 58-ий гвардійський мінометний полк (вів бої на Аульському плацдармі), 518-й гарматний та 1114-й зенітно-артилерійський полки (діяли теж на Аульському плацдармі), 8-й моторизований понтонно-мостовий полк, 4-ий та 5-ий понтонно-мостові бригади (забезпечували форсування Дніпра в районі сс. Віськове, Вовниги, окремі батальйони 5-го ПМБр діяли також в районі с. Аули та м. Дніпропетровська і брали участь у будівництві дерев’яного тимчасового мосту через Дніпро). «Дніпропетровськими» стали 3-я гвардійська авіаційна дивізія дальньої дії та 11-та гвардійська винищувальна авіаційна дивізія 17-ї повітряної армії.
Дуже хочеться, щоб наша історія продовжувала розвиватися тільки на сторінках мирного часу. Щоб відлуння Другої світової війни залишалося тільки в книгах і кінофільмах.!
Мирного неба нам усім!